Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bordel na ministerstvu (2013)

14. 10. 2013

Gabriela Bellecour, šéfka kabinetu ministra školství Ludvíka Tessona, se ocitá na životní křižovatce. Profesně je nedávné jmenování Ludvíka, kterého provází v jeho politické kariéře již patnáct let, do funkce ministra, vrcholem i její kariéry.

Nicméně vyčerpávající tempo její práce ji začíná pomalu zmáhat. Již dlouho sama vychovává svoji dceru Sáru, která dorůstá do věku, kdy se člověk začíná osamostatňovat. Její citový život se rovná katastrofě. Zastrašená bolestnými zkušenostmi ze svých minulých vztahů nemá už léta žádnou známost, což velmi trápí její matku energickou Cecil, velkou svůdnici a nenasytnou konzumentku mužů.

Gabrielin svět se zúžil na její bydliště v Rue Grenelle v sedmém okrsku města Paříže, kde žije, kde stále sídlí i její matka a kde by chtěla, aby jednou žila i její dcera. Shodou okolností se Ministerstvo školství též nachází na adrese Rue Grenelle tentokrát č. 110. Gabriela nestíhá. K tomu všemu jí do života vstoupí mladý, sotva pětadvacetiletý údržbář na ministerstvu, Eric, který jí její malý vesmír rozmlátí na cucky!